• ювентус-
  • каляри

Ювентус разпиля Каляри с 4:0

Роналдо започна годината с хеттрик - 1

Кристиано Роналдо започна годината с хеттрик срещу тима на Кирил Десподов Каляри за победата с 4:0 в среща от 18-ия кръг на Серия "А".

Португалецът откри резултата в 49-ата минута след груба грешка на съперника, а в 67-ата отново той удвои от дузпа. Роналдо подаде за гола на Гонсало Игуаин в 81-ата минута, а самият той се разписа за трети път в срещата минута по-късно.

Ювентус е на върха с 45 точки от 18 мача, а вторият Интер гостува на Наполи в дербито на кръга от 21:45 часа. Тимът на Десподов пък е шести и към момента запазва шансове за евротурнирите.