• аут-
  • от купата на испания-
  • културал леонеса

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне заложи на голяма част от титулярите, но...

Пълен провал за Атлетико Мадрид! Третодивизионен отбор ги изхвърли от турнира за Купата - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Атлетико Мадрид е аут от Купата на Краля, след като загуби с 1:2 след продължения при гостуването си на третодивизионния Културал Леонеса в мач от 1/16-финалната фаза на турнира. Това е най-голямата сензация на тази фаза от надпреварата, предаде Dsport.bg.

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне заложи на голяма част от титулярите, като може да се отбележи отсъствието на Ян Облак и Алваро Мората.

Атлетико Мадрид имаше превъзходство през по-голямата част от първото полувреме, но вратарят на гостите Антонио Адан също се наложи на няколко пъти да се намесва.

„Дюшекчиите“ направиха добра атака в 8-ата минута, когато Жоао Феликс комбинира с Витоло, който шутира, но Люка Жерар спаси.

Осем минути по-късно Жоао Феликс направи много сериозен пропуск, а ударът му бе блокиран.

Гол на Габриел Гудиньо не бе зачетен в 35-ата минута заради засада.

Ударът на Серхио Бенито в 56-ата минута бе опасен, но топката премина над напречната греда на вратата на Адан.

Витоло направи добър пробив в 58-ата минута, който бе завършен с опасен удар, но Люка Жерар направи ново страхотно спасяване.

Атлетико Мадрид поведе в резултата в 62-ата минута, когато Жоао Феликс комбинира с Анхел Кореа, а той намери пътя към вратата на Жерар и топката влетя в мрежата му.

Културал Леонеса успя да изравни резултата в 83-ата минута след много красив гол на Жулен Кастаниеда.

Иван Шапонич можеше да донесе победата на Атлетико Мадрид в 86-ата минута, но ударът му бе отразен от Жерар.

В 90-ата минута последва нов опасен удар на Шапонич, но Люка Жерар успя да избие топката в корнер.

След това Жерар направи двойно спасяване след удари на Фелипе и Томас Партей.

В първата минута на добавеното време на редовните 90 минути Анхел Кореа отправи коварен удар, но Жерар отново спаси.

Така двубоят стигна до продължения.

Жоао Феликс отправи опасен удар в 100-ата минута, но топката премина над напречната греда. Три минути по-късно Фелипе стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Културал Леонеса шокира Атлетико Мадрид в 108-ата минута, когато Габриел Гудиньо комбинира със Серхио Бенито, който засече топката от въздуха и я прати във вратата на Адан за 2:1.

Културал Леонеса можеше да вкара трети гол в 113-ата минута, но ударът на Гудиньо бе отразен от Адан.

Отново Гудиньо бе много близо до това да се разпише в 117-ата минута, но Адан направи страхотно спасяване и боксира топката от голлинията.

Така Културал Леонеса се класира за осминафиналната фаза на Купата на Краля, а Атлетико Мадрид е аут от турнира.

Още един елитен отбор се сбогува с надпреварата, след като Ейбар загуби с 1:3 при визитата си на Бадахос.