ЦСКА с трета загуба и четвърти мач без гол в Испания

• цска-
  • виктория пилзен-
  • контрола

Резултати от работата на Крушчич не си личат

ЦСКА загуби четвъртата си контрола в Марбея, Испания, предава dsport. „Червените“ отстъпиха на чешкия гранд Виктория Пилзен с 0:3. Чехите диктуваха случващото се на терена през по-голямата част от мача, а ЦСКА отправи първия си точен удар по посока противниковата врата едва пет минути преди изтичането на редовните 90. Головете за чехите паднаха след сериозни грешки в отбраната на софиянци, а "червените" за четвърти пореден път не успяха да отбележат гол.

Добро впечатление направи 16-годишният Мартин Смоленски, който с влизането си в игра в заключителните минути, раздвижи атаката на ЦСКА, но до сериозна опасност пред вратата на Пилзен така и не се стигна. На терена се появи и новото попълнение на тима Стефано Белтраме.

Милош Крушчич извърши две принудителни смени през втората част, след като Рубен Пинто получи травма в лявото си коляно, а Ахмед Ахмедов изпита сериозни болки в гърба след здраво единоборство с опонент.

Това е трета загуба на ЦСКА на испанска земя. В събота българският тим се изправя срещу третия в Чехия - Яблонец.

Как станаха головете:

В 30-ата минута футболист на чешкия тим имаше шанс да стреля към вратата на "армейците", но се забави прекалено много. Девет минути по-късно играч на Виктория центрира в наказателното поле, топката попадна в Ян Коварик и той откри резултата (1:0).

Секунди след началото на втората част Виктория Пилзен удвои аванса си. Рубен Пинто не успя да намери своя съотборник, топката попадна във владение на чехите. В предни позиции бе намерен Ян Коварик, който безпроблемно преодоля Витаутас Черниаускас и направи резултата 2:0 в полза на Пилзен.

Виктория Пилзен се възползва от нова грешка на ЦСКА и поведе с 3:0. Пламен Гълъбов и вратарят Черниаускас не се разбраха. Бранителят върна слабо топката към своя страж. Влезлият преди секунди Марко Алвира внимаваше, открадна топката пред погледа на Черниаускас и завърши. Това бе първото му попадение с екипа на Виктория Пилзен.

До момента ЦСКА изигра четири контроли на испанска земя – срещу Нюрнберг, Шонан, Чонбук и Виктория Пилзен. „Армейците“ загубиха тежко с 0:5 от германския тим и с 0:1 от Шонан. Срещата с корейския Чонбук завърши при нулево равенство.В днешния мач ЦСКА записа трета загуба в Испания - 0:3 от Пилзен.

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто (к) (55' Томи Юрич), 20. Тиаго Родригес (46' Валентин Антов), 14. Вив Соломон-Отабор (83' Мартин Смоленски), 7. Денис Давидов (55' Жанио Бикел), 5. Ахмед Ахмедов (75' Рафаел Енрике), 29. Тонислав Йорданов (55' Стефано Балтраме).

Резерви: 13. Густаво Бусато (в), 2. Мартин Смоленски, 26. Валентин Антов, 23. Едвин Джеси, 21 Томи Юрич, 10. Евандро, 17. Енрике Рафаел, 27. Стефано Белтраме, 18. Брадли Мазику, 16. Жанио Бикел.

Виктория Пилзен: 16. Хрушка, 3. Хлошек, 22. Брабец, 2. Хейда, 14. Резник, 23. Калвак, 20. Буча, 25. Чермак, 5. Каямба, 19. Коварик, 9. Бегел