Милан стигна до равенство срещу Верона (ВИДЕО)

• серия а-
  • верона

"Росонерите" събраха 32 точки и заемат 7-о място

Милан стигна до равенство срещу Верона (ВИДЕО) - 1

Милан прекъсна серията си от три поредни победи в Серия "А". В мач от 22-ия кръг "росонерите" завършиха наравно 1:1 в домакинството си на Верона. Матиа Фараони откри резултата в 13-ата минута, а в 29-ата Хакан Чалханоолу изравни. През второто полувреме гостите удариха две греди, а в 67-ата минута Софиан Амрабат бе изгонен.

За домакините не игра звездата Златан Ибрахимович.

Така Милан събра 32 точки и заема 7-о място. Верона е с две по-малко.

В 4-ата минута Донарума спаси опасен удар на Вере. В 13-ата минута гостите поведоха. Матиа Фараони изскочи зад гърба на Тео Ернандес и прати топката във вратата.

"Росонерите" продължаваха да имат трудности да създадат нещо опасно пред вратата на Верона. В 29-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Хакан Чалханоолу, който с помощта на рикошет изравни резултата.

Малко след това Ребич пропусна отлична възможност да направи пълен обрат.

Втората част започна с далечни изстрели на Софиан Амрабат и Бонавентура, които не доведоха до нов гол. В 52-ата минута удар на Песина срещна напречната греда. В 63-ата минута отново гредата спаси Милан, този път след удар на Дзакани.

Малко след това се получи меле в наказателното поле на домакините, като топката за малко не се озова във вратата на Донарума.

В 67-ата минута Амрабат си изкара червен картон за груб фаул срещу Кастийехо. Десет минути след това Алексис Салемакерс направи дебют за "росонерите".

В 83-ата минута вратарят на Верона отрази удар по земя на Рафаел Леао.