• левски

"Червените" надиграха Струмска слава с 2:0

ЦСКА загря за Вечното дерби с победа - 1
Снимка: cska.bg

ЦСКА победи с 2:0 Струмска слава в последната си контрола преди старта на пролетния дял от родното първенство. "Червените" надделяха с попадения на новото попълнение Срефано Белтраме и Рубен Пинто, а след седмица се изправят срещу Левски. Срещата със Струмска слава завърши с меле между играчите на двата тима, след като играч на гостите направи грубо нарушение.

ЦСКА взе инициативата още в началото на двубоя, но първият удар към вратата на съперника бе едва към 20-ата минута. Постепенно положенията започнаха да се редят. Али Соу стреля с глава в аут, но малко по-късно бе в основата на първото попадение. Нападателят комбинира с Евандро, а топката стигна до Белтраме, който с удар от 10-ина метра реализира на рождения си ден.

Пет минути след почивката "червените" изпуснаха отлична възможност да удвоят, но Соу не успя да реализира озовал се сам срещу вратаря на втородивизионния тим.

В 72-ата минута резервата Ахмед Ахмедов излезе сам срещу вратаря след пас на Енрике, но стреля в тялото на стража.

В 78-ата минута Ахмедов бе фаулиран в наказателното поле на гостите, а Рубен Пинто реализира от бялата точка и оформи крайното 2:0.

Минути преди края на срещата двата тима се сдърпаха сериозно след нарушение, а дори Али Соу от резервната скамейка нахлу на терена, за да търси сметка на играч на Струмска слава. Страстите бързо се успокоиха и след малко съдията даде край на срещата.