• де фрай-
  • ребич

"Нерадзурите" губеха с 0:2 на полувремето, но успяха да спечелят с 4:2

Интер подчини Милан след луд обрат - 1

Интер надви Милан с 4:2 в зрелищното 225-о дерби на Милано, което изведе "нерадзурите" и до върха в Серия А. Победата дойде след вихрено второ полувреме, в което Интер навакса изоставане от два гола. Анте Ребич и Златан Ибрахимович бяха точни за Милан през първата част, но след почивката Интер спечели с попадения на Марсело Брозович, Матиас Весино, Стефан Де Фрай и Ромелу Лукаку.

Тимът на Антонио Конте се възползва от грешката на Ювентус в събота и след 23 мача събра 54 точки. Толкова имат и "бианконерите", но Интер е лидер с по-добра голова разлика.

Преди почивката Милан беше по-добрият тим на "Сан Сиро" и в края отбеляза два гола. Анте Ребич откри в 40-ата минута след подаване на Златан Ибрахимович. Шведът се разписа пет минути по-късно след корнер и груба грешка на отбраната в черно-синьо.

С попадението си шведът стана и най-възрастният голмайстор в дербито на Милано на 38 години и 129 дни.

След слабата първа част Интер действаше много по-убедително през второто полувреме. В 51-ата минута с хубав изстрел от воле Марсело Брозович намали.

Само три по-късно Матиас Весино възстанови равенството след хубава атака и асистенция на Алексис Санчес.

Обратът стана факт в 70-ата минута. Централният бранител Стефан Де Фрай засече по неспасяем начин остро центриране от корнер на Антонио Кандрева и не остави шанс на вратаря - 3:2.

В края на мача Милан наложи натиск и притисна съперника си, но Златан Ибрахимович удари греда. Вместо това Лукаку вкара за "нерадзурите", оформяйки крайния резултат.