Лудогорец глътна горчивия хап срещу Динамо, рефера-скандален

• "максимир"-
  • шампионската лига

Скандален рефер и гол в 98-ата минута попари мечтите на Лудогорец за ШЛ

Лудогорец глътна горчивия хап срещу Динамо, рефера-скандален - 1

Българският шампион Лудогорец приключи борбата си за място в Шампионската лига по възможно най-кошмарния начин.

Разградчани бяха елиминирани от Динамо след загуба с 2:3 като гост на "Максимир" в Загреб.

Жалкото е, че поражението за шампиона дойде в 98-ата минута, а родният тим игра много добре.

Попаденията за българите реализираха Емил Гъргоров и Марселиньо преди почивката. На два пъти Анте Рукавина изравняваше, а в секунда преди последния съдийски сигнал Вида донесе победата на хърватите.

Марселиньо пък си изпроси глупав червен картон в 57-ата минута и това до голяма степен обърка играта на "орлите".

По този начин Динамо съумя със сто мъки да се класира за III предварителен кръг на Шампионската лига след общ резултат 4:3 от двата мача, като първият двубой завърши наравно 1:1. Парадоксалното бе, че тогава по идентичен начин Лудогорец допусна гол във вратата си - след удар с глава и в продължението на срещата.

Истината обаче бе, че германският рефер Феликс Цвайер се изгаври с българите, след като цяло второ полувреме си търсеше поводи как да класира Динамо Загреб, давайки силно пресиления червен картон и удължавайки мача с безобразните 8 минути.