• шик-
  • пионтек

Херта Берлин успя да измъкне точка от Лайпциг

РБ Лайпциг с грешна стъпка, не успя да излезе втори - 1

РБ Лайпциг направи 2:2 при домакинството си на Херта Берлин от 28-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин воденият от Юлиан Нагелсман отбор пропусна страхотната възможност да измести Борусия Дортмунд от второто място в класирането.

Херта поведе в резултата в 9-ата минута след красив гол на Марко Груич.

РБ Лайпциг успя да изравни резултата в 24-ата минута, когато Кристофът Нкунку центрира от корнер в наказателното поле на Херта, където Лукас Клостерман бе над всички и с глава засече топката във вратата на Руне Ярщейн.

РБ Лайпциг остана с човек по-малко на терена в 63-ата минута, след като Марсел Халстенберг бе изгонен за втори жълт картон.

Домакините вкараха втори гол в 68-ата минута с първия точен удар на Патрик Шик. Чехът с удар от границата на наказателното поле на Херта успя да преодолее Ярщейн.

Съдията Бастиан Данкерт свири дузпа за Херта в 81-ата минута за нарушение на Адемола Луукман в наказателното поле на домакините.

Наказателният удар бе реализиран от Кшищоф Пионек в 82-ата минута, който изравни резултата – 2:2.

След това равенство РБ Лайпциг е трети с 55 точки и вече изостава на девет от лидера Байерн Мюнхен и на две от втория Борусия Дортмунд. Херта е единадесети с 35 точки.