• червен картон-
  • голмайстор
Атлетико Мадрид се доближи до Барселона - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Силният старт на новия сезон за Атлетико Мадрид продължи с победа над Бетис с 4:2 като гост в отложен двубой от трети кръг на испанския шампионат, предаде БГНЕС.

През първата част домакините повеждаха на два пъти в резултата. Първо Салвадор Агра направи 1:0 /25`/, но Фалкао възстанови равенството. Алехандро Посуело отново даде преднина на тима от Севиля /46`/, но в ответната атака се стигна до дузпа в полза на "дюшекчиите". Тя бе отсъдена за нарушение на Дамиен Перкис, който получи директен червен картон и утежни задача на съотборниците си.

Диего Коща изведе Атлетико напред в резултата /54`/, а в 78-ата минута Бетис остана с девет души на терена, след като червения цвят видя и Джоел Кембъл. В последните секунди на срещата Раул Гарсия оформи крайното 4:2.

Атлетико излезе на второ място във временното класиране с 13 точки, с две по-малко от водача Барселона /пълен актив от 15 т./. Фалкао пък оглави голмайсторската класация в Ла Лига със седем попадения, едно повече от тези на Лео Меси.