Волейболните ни юноши победиха и Италия на европейското първенство

• българия-
  • национален отбор-
  • стоев-
  • италия

По този начин възпитаниците на Мартин Стоев спечелиха своята група от надпреварата

Волейболните ни юноши победиха и Италия на европейското първенство - 1
Снимка: cev.lu

Националният отбор по волейбол на България за юноши до 18 години постигна драматична победа над Италия с 3:2 гейма на европейското първенство, в отделните части 16:25, 25:13, 26:24, 21:25, 15:11.

Така тимът ни, воден от Мартин Стоев, спечели своята група от надпреварата, след като записа три победи - над Белгия, Турция и домакина Италия.

Първият гейм бе спечелен убедително от италианците. Във втората част ролите се размениха, като играта бе изцяло под диктовката на момчетата на Мартин Стоев, които затвориха гейма на 13 и изравниха 1:1. Третият гейм бе изключително драматичен, след като до последно нашите изоставаха в резултата. В решителните минути, при 24:24, "младите лъвчета" показаха повече воля и психика. Успешна атака на Александър Николов даде предимство 25:24, а аут от атаката на Италия доведе до 26:24 за родните волейболисти.

Четвъртата част бе за италианския тим, които доведоха мача до тайбрек. Там играта започна точка за точка, след което нашите поведоха. Домакините отново догониха родните представители, стигайки се до 9:9. След това успешна атака на Александър Николов и блокада за българския тим дадоха преднина от две точки. До края нещата преминаха гладко, блокада на "лъвчетата" сложи точка на мача за 15:11.

На полуфиналите България среща Чехия, който завърши на второ място във втората група. Двубоят е на 12 септември (събота) от 18:00 часа българско време.