Царско село елиминира Кариана Ерден и се класира на 1/8-финал за Купата

• 1:0

Възпитаниците на Любослав Пенев надделяха с 1:0 над съперника си

Царско село елиминира Кариана Ерден и се класира на 1/8-финал за Купата - 1
Снимка: Фейсбук/Царско село

Царско село е вторият осминафиналист в турнира за Купата на България. Това стана факт, след като момчетата на Любослав Пенев се наложиха с 1:0 над сензацията във Втора лига - Кариана. Мачът се игра в село Ерден, откъдето е съперникът на ''царете''.

Единственото попадение в срещата реализира Луис Педро в 67-ата минута. Той се възползва най-добре от разбъркване в наказателното поле, което се получи след центриране от ъглов удар.

Любослав Пенев направи някои промени в титулярната единадесеторка от последния мач срещу Лудогорец.

През първото полувреме Царско село изпусна няколко добри положения. Панайотис Лука бе близо до гола, но така и не успя да се разпише. В края на полувремето Дилан Мертенс стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на домакините спаси.

Така "царете" се присъединиха към третодивизионния Беласица (Петрич), който прескочи без игра 1/16-финалите на турнира.

Утре ще се изиграят още 6 срещи от настоящата фаза, а в четвъртък - нови 4.

Последните осминафиналисти пък ще станат известни след почти месец, тъй като на 13-и ноември Лудогорец гостува на Спортист (Своге), а на следващия ден Ботев (Ихтиман) приема ЦСКА.