• шампионска лига-
  • байерн мюнхен-
  • атлетико мадрид-
  • 4:0

''Баварците'' вкараха 4 на ''дюшекчиите'' и започнаха защитата на трофея в Шампионска лига по доста убедителен начин

Байерн Мюнхен прегази Атлетико Мадрид - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Байерн (Мюнхен) започна защитата на трофея в Шампионската лига с впечатляваща победа. "Баварците" разбиха един от най-коварните отбори Атлетико (Мадрид) с 4:0 у дома. Два гола за успеха вкара Кингсли Коман (28,72), а по едно попадение добавиха Леон Горецка (41) и Корентен Толисо (66). Двубоят бе от група "А" на турнира.

Срещата започна с дълбока преса на гостите. Ренан Лоди центрира и малко не достигна на Суарес да засече топката във вратата.

Байерн отговори с удар в гредата на Зюле след центриране от корнер. Атаките на баварците ставаха все по-опасни. Коман и Толисо комбинираха отлично по левия фланг, но Облак се справи с острото центриране към Левандовски.

В 28-ата минута Кимих отне топката от Жоао Феликс и с перфектен пас изведе Коман отляво. Френският национал прати топката покрай Облак за 1:0.

Байерн удвои преднината си в 41-ата минута, а в основата на попадението отново беше Коман. Той получи добър пас в наказателното поле, видя къде е Горецка и му подаде, а диагоналният шут на халфа не остави шансове на Облак.

В началото на втората част топката се озова във вратата на Нойер, но попадението беше отменено заради засада на Суарес, който пречеше на видимостта на стража на Байерн.

В 67-ата минута топката стигна до Толисо, който с мощен удар от около 25 метра не остави шансове на Облак за 3:0.

Пет минути след това Коман вкара изключителен гол. Крилото получи топката пред наказателното поле, развинти Фелипе и прати топката в далечния ъгъл за 4:0.