• бундеслига

Баварците вкараха пет безответни гола на своите гости от Франкфурт

Байерн Мюнхен с поредна наказателна акция! Този път го отнесе Айнтрахт Франкфурт - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборът на Байерн Мюнхен показва завръщане към познатия ритъм, след като за втори пореден мач постигна разгромна победа в Бундеслигата. Този път жертва беше Айнтрахт Франкфурт, след като баварците постигнаха смазващ успех с 5:0 в мач от петия кръг на първенството.

Първото полувреме зададе тонуса за успеха на момчетата на Ханс Флик, след като Роберт Левандовски вкара две попадения (10, 26'), за да даде много комфортен аванс на германския хегемон.

През втората част картинката на терена не се измени и "червените" вкараха още 3 безответни гола. Левандовски оформи хеттрика си, възползвайки се от отлично центриране на Дъглас Коща (60'), а Лерой Сане (72') и младокът Джамал Мусиала (90') завършиха погрома с два гола в края.

С този успех Байерн се изкачи до втората позиция, на точка зад водачът РБ Лайпциг, който събра актив от 13 точки, докато момчетата на Флик са с една по-малко. Айнтрахт допусна първо поражение за сезона и остана на 6-та позиция.

В останалите двубои от немската Първа Бунделсига, които бяха с начален час 16:30 българско време, РБ Лайпциг у дома надделя с 2:1 над Херта Берлин, Борусия Мьонхенгладбах надви Майнц 05 с 3:2 като гост, а Унион Берлин и Фрайбург не се победиха в Берлин, завършвайки при резултат 1:1.