• 1:0

Неймар донесе победата за парижани с гол от дузпа

ПСЖ ''излъга'' РБ Лайпциг - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборът на Пари Сен Жермен спечели домакинството си на Ред Бул Лайпциг в четвърти двубой от груповата фаза на Шампионска лига.

Сблъсъкът между двата отбора на "Парк де Пренс" приключи при резултат 1:0. Единственото попадение реализира Неймар, който се разписа от дузпа през първото полувреме.

Парижани играха финал в надпреварата през миналия сезон в Лигата на шампионите, но сега положението пред тима е различно. Преди началото днес момчетата на Томас Тухел бяха на 3-то място с актив от три точки след три изиграни мача и голова разлика 4:4.

За щастие на Томас Тухел, тази вечер активът на тима беше увеличен.

Лайпциг успя да вземе предишния сблъсък между двата тима с 2:1, след като изоставаше с 0:1. Този път късметът не беше на тяхна страна.

В другия двубой от група ''H'', като домакин Манчестър Юнайтед се наложи с 4:1 над Истанбул ББ.