Ювентус напред в Шампионската лига след инфарктна победа

• шампионска лига

''Бианконерите'' доста се измъчиха срещу унгарския шампион Ференцварош

Ювентус напред в Шампионската лига след инфарктна победа - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Ювентус си гарантира място на 1/8-финалите в Шампионска лига след инфарктна победа над Ференцварош с 2:1 на „Алианц Стейдиъм“.

В Торино домакините влязоха в двубоя като абсолютен фаворит и знаейки, че при успех ще се класират за елиминациите на най-престижния европейски клубен турнир. Те обаче бяха неприятно изненадани в 19-та минута, когато Мирто Узуни откри резултата за унгарците.

Кристиано Роналдо с първия си гол в тазгодишното издание на надпреварата възстанови паритета преди почивката.

След нея „Старата госпожа“ очаквано натисна в търсене на победно попадение, но трябваше да чака до продължението на мача, когато Алваро Мората донесе трите точки след нова асистенция на Хуан Куадрадо. Така, „бианконерите“ събраха актив от девет точки и имат преднина от осем пункта пред третия Динамо Киев два мача преди края на срещите от група G.