Арда с класика срещу Монтана

Янко Ангелов бе изгонен от гостите пет минути преди края на първото полувреме

Публикувана: 28 Ноември, 2020 15:01
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1155

Тимът на Арда победи с класическото 3:0 Монтана в мач от 14-ия кръг на efbet Лига.

Иван Коконов откри резултата в 29-ата минута, Румен Руменов удвои в 63-ата минута. Спас Делев направи резултата класически с гол в 69-ата минута на мача. Янко Ангелов бе изгонен от гостите пет минути преди края на първото полувреме.

Двубоят в Кърджали започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов.

Домакините от Арда започнаха по-активно срещата и създадоха няколко опасности чрез Спас Делев и Иван Коконов, но те не бяха достатъчно добри, за да затруднят Орлинов. Така се стигна до 29-ата минута, когато Коконов попадна в прегръдките на своите съотборници. Той получи пас отдясно след центриране край Сенхаджи и от броени метри парира Орлинов, за да поведе Арда напред - 1:0.

В 40-ата минута пък Янко Ангелов получи директен червен картон и остави гостите с 10 човека. Това се случи, след като Ангелов влезе цинично в гърдите на Румен Руменов с бутонките напред при спорна топка и реферът Волен Чинков логично го изгони.

В 55-ата минута на двубоя Монтана получи прявото да изпълни пряк свободен удар на около 20-ина метра от вратата на Караджов, Тасев стреля, но нацели стената изградена от играчите на домакините от Арда. Малко по-късно Делев от пряк свободен удар стреля опасно, но топката мина на сантиметри от страничната греда на Орлинов.

Арда удвои преднина си с попадение на Румен Руменов в 63-ата минута, след като получи отличен пас от Делев и матира Орлинов. Само 6 минути по-късно Спас Делев премина през двама бранители на гостите и направи резултата класически.