• ла лига-
  • примера дивисион-

"Белия балет" победи Атлетик Билбао с 3:1

Реал Мадрид постигна труден, но ценен успех в Примера дивисион (ВИДЕО) - 1

Реал Мадрид постигна трудна победа над Атлетик Билбао в изтеглен мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. На терена на своята тренировъчна база „Алфредо ди Стефано”, „белия балет” взе много ценен успех с 3:1. Той обаче не дойде никак лесно, въпреки че близо 80 минути домакините играха с човек повече. Две от попаденията за "кралете" паднаха в продълженията, съответно на първото и второто полувреме.

Още в 3-ата минута Иняки Уилям се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от бранител на домакините.

Началото на срещате на предвещаваше груби сблъсъци, но още в 13-ата минута гостите от Билбао останаха с човек по-малко на терена. След две сериозни нарушения, преждевременно под душовете бе пратен Раул Гарсия. Още в 8-ата минута той бе декориран в жълто, а само пет по-късно видя червения цвят на картона, оставяйки своя тим в числено намален състав.

След изгонването на Гарсия, Реал логично успя да установи териториален натиск, но с изключение на един удар на Лука Модрич, и няколко корнера пред вратата на гостите, футболистите на домакините не затрудниха стража на Атлетик.

Натискът на „кралете” се засили в заключителните минути на първата част и това даде резултат. В 44-ата минута Винисиус пробва добър удар, който обаче бе отразен от вратаря Симон.

В продължението на първото полувреме, Реал все пак намери верния път към гола. Тони Кроос реализира прекрасен гол от воле след пас на Винисиус, с който поведе своя тим напред в резултата.

Втората част започна кошмарно за Реал. Въпреки че бяха в числено намален състав още от 13-ата минута, футболистите на Атлетик показаха характер и изравниха в 52-ата минута. Андер Капа реализира за гостите, след като първият му удар бе отразен от Тибо Куртоа, но при добавката той не сгреши.

Само две минути по-късно Винисиус също реализира, но голът бе отменен заради засада.

Все пак възпитаниците на Зинедин Зидан стигнаха до нов гол, който дойде четвърт час преди края. Карим Бензема се разписа с глава и направи резултата 2:1 в полза на домакините. Французинът сложи и точка на спора с нов изстрел, този път в допълнителното време на срещата.

Със спечелените три точки Реал Мадрид се изравни на върха с тимовете на Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид. И трите отбора имат по 26 пункта в актива си, като съставът на „дюшекчиите” е с мач по-малко от преките си конкуренти. Атлетик Билбао е 13-ти.