• влахович-
  • алекс сандо

"Виолетовите" разбиха шампионите с категоричното 3:0 и то като гост

Фиорентина заби звучен шамар на Ювентус - 1

Шампионът Ювентус допусна шокираща домакинска загуба от Фиорентина с 0:3 в мач от 14-ия кръг на италианската Серия "А". Душан Влахович (3) и Мартин Касерес (81) се разписаха за големия успех на "виолетовите" в Торино, а между тези попадения в 76-ата минута Алекс Сандро си отбеляза автогол. "Бианконерите" играха в намален състав от 18-ата минута, когато Хуан Куддрадо получи директен червен картон.

Само преди дни "старата госпожа" разби Парма с 4:0, но сега допусна гол още в 3-ата минута, когато Франк Рибери изведе Влахович, който с хладнокръвен удар преодоля Шчесни. В 16-ата минута Куадрадо извърши много груб и излишен фаул срещу Гаетано Кастровили на границата на съперниковото наказателно поле. Съдията първоначално му показа жълт картон, но след консултация с VAR промени решението си и изгони колумбиеца. Веднага Андреа Пирло жертва Аарън Рамзи и пусна Данило в игра.

В 32-ата Роналдо нахлу в наказателното поле и след серия от финтове шутира, а топката опъна мрежата, но външната страна. Пет минути по-късно португалецът пробва и далечен удар, който беше отразен от вратаря Бартломей Драговски. До края на първата част Софиан Амрабат от гостите и Федерико Киеза пробваха удари, но без успех.

След почивката в 57-ата минута Роналдо се разписа с глава, но при вдигнат флаг за засада и попадение не бе зачетено. В 76-ата Кристиано Бираги центрира, а Леонардо Бонучи се размина с топката, която се удари в Алекс Сандро и се получи автогол. Секунди по-късно домакините имаха претенции за дузпа за фаул на Драговски срещу Бернардески, но такава не беше отсъдена.

В 81-ата минута Бираги пусна успореден на вратата пас и Мартин Касерес оформи крайния резултат. В 88-ата минута Матайс де Лихт от домакините напусна контузен.

С успеха си Фиорентина събра 14 точки и излезе на 15-а позиция. Ювентус остава засега четвърти с 24 точки.