• грънчаров-
  • "а" група-
  • пирин гоце делчев
Резултати от 14-ия кръг на "А" група - 1

Литекс успя да спечели с 2:0 при гостуването на Локомотив София в среща от 14-ия кръг на "А" група, като попаденията за "оранжевите" бяха дело на албанския национал Армандо Ваюши и на Томи Костадинов, предаде БГНЕС.

Възпитаниците на наставниците Емил Велев и Христо Стоичков не се представиха на високо ниво и направиха слаб мач на стадион "Славия". Ловчанлии играха с човек по-малко от 64-ата минута, когато за втори жълт и съответно червен картон бе изгонен Галин Иванов. "Железничарите" обаче също приключиха мача в намален състав след изгонване на Даниел Пеев в 75-ата минута. Първото попадение в полза на Литекс падна чак в 77-ата минута. След изпълнение на ъглов удар, топката бе избита, но попадна във Ваюши, а албанският халф навлезе в наказателното поле на домакините и вкара за 0:1. Георги Миланов пък изведе Костадинов по прекрасен начин в 88-ата минута и младият нападател се разписа за крайното 0:2.

Лудогорец успя да спечели с 1:0 при гостуването на Ботев в Пловдив и вече води на Левски с 4 точки на върха в класирането. "Сините" обаче могат отново да намалят разликата на 1 точка, ако по-късно днес сразят у дома отбора на Етър. Иначе, голът на стадион "Христо Ботев" падна в 70-ата, когато след центриране по земя на Мирослав Иванов топката се удари в Бобан Грънчаров и се оплете в мрежата на "канарите".

ЦСКА взе гостуването на Пирин Гоце Делчев с 5:0 след хеттрик на звездата на "армейците" Мишел Платини, един гол на Тасио и късно попадение на Анисе. Черно Море би Миньор Перник на "Тича" с 2:0 с голове на Дончо Атанасов и Бергонси, а Монтана и Ботев Враца завършиха при резултат 0:0.

В 16:30 часа започват мачовете Берое - Локомотив Пловдив и Черноморец Бургас - Славия, а от 18:00 часа е последната среща от кръга Левски - Етър.