С лекота: България триумфира само с победи в Израел

• българия-
  • волейбол-
  • израел-
  • европейско първенство по волейбол

Нашите момчета победиха с 3:0 в последен мач от квалификационния турнир за Евро 2021

С лекота: България триумфира само с победи в Израел - 1

Българският национален отбор по волейбол се справи с лекота с Израел, побеждавайки с резултат 3:0 в последен мач от квалификационния турнир за Евро 2021 Първият гейм беше в полза на момчетата на Силвано Пранди, след 25:20, а вторият - 25:21. В третия гейм нещата бяха малко по-завързани, но резултатът все така убедителен - 25:23 България вече си беше осигурила участие на европейското, след като записа 3 поредни победи до момента в турнира.

Първият гейм в срещата започна с леко предимство за домакините, но нашите момчета се окопитиха и бързо стигнаха до изравняване 6:5 след няколко добри флангови атаки. Авансът постепенно беше затвърден до 9:7.

Резултатът продължи да върви в наша полза, като дори авансът стана 3 точки, при 15:12, след което израелския щаб взе техническо прекъсване. След прекъсването нещата продължиха да вървят в полза на българите, а резултатът набъбна на 19:13.

До края на гейма израелците намалиха леко аванса, след 1-2 грешки на нашите нападатели, но в крайна сметка частта отиде в актива на българския тим след 25:20.

Началото на втората част беше далеч по-равностойна, като нито един отбор не успяваше да изгради значим аванс, повече от 1-2 точки. Все пак, "лъвовете" успяха да изградят аванс при 12:9. Тази точкова разлика се запазваше, съответно при 15:12, а даже се увеличи при 18:14, след поредната светкавична атака на Цветан Соколов.

Авансът продължи да се бъде стабилен, за да може Соколов да затвори гейма при 25:21.

Третата част започна по-слабо за българския тим, след като Израел поведе със солиден аванс - 10:6. Минути по-късно обаче нещата се промениха, след като момчетата на Пранди сведоха аванса до само 1 точка за съперника - 11:12.

Статуквото се запази и с напредването на срещата, но при 19:18 нашите момчета постигнаха важна брейк точка, достигайки до аванс от 20:18, а Цветан Соколов отказа домакините с нова мощна атака за 21:18. В крайна сметка частта беше спечелена от нашите с 25:23.