Байер Леверкузен спечели дербито срещу Борусия Дортмунд

• вирц-
  • диаби-
  • бундеслига-
  • брант

"Аспирините" се наложиха с 2:1, като победата бе донесена от 17-годишния Флориан Вирц

Байер Леверкузен спечели дербито срещу Борусия Дортмунд - 1

Байер (Леверкузен) победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в дербито на 17-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините откриха с гол на Муса Диаби в 14-ата минута, а гостите стигнаха до равенството в 67-ата с попадение на Юлиан Брант за 1:1. Победата на Байер (Леверкузен) донесе 17-годишният Флориан Вирц в 80-ата минута.

Статистиката след мача показа 13:3 удари във вратата в полза на домакините и общо 23:15 за "аспирините" при головите положения.

Така домакините вече са втори на 4 точки и мач повече зад лидера Байерн (Мюнхен), докато "жълто-черните" от Дортмунд останаха на четвъртото място с 29 точки.