''Левски'' спечели контролата си срещу словенски тим

• копер-
  • контрола-
  • левски-
  • 2:1

"Сините" играха много добре през първото полувреме и заслужено взеха аванс от два гола, като можеха да стигнат и до още попадения

''Левски'' спечели контролата си срещу словенски тим - 1
Снимка: БГНЕС/АРХИВ

Отборът на Левски изигра силен мач и записа втора поредна победа в третата си проверка през зимната подготовка през 2021-а година. Днес играчите на Славиша Стоянович надиграха словенския Копер с резултат 2:1. Найджъл Робърта откри резултата в 16-ата, а Стивън Петков удвои в 28-ата минута. Денис Церович върна едно попадение за словенците в 54-ата минута, което обаче се оказа недостатъчно.

В 30-ата минута Нардин Мулахусейнович получи директен червен картон за грубо влизане в крака на Патрик-Габриел Галчев. С оглед на приятелския характер на двубоя, малко след това се появи нов играч за словенците и срещата продължи при числено равенство.

"Сините" играха много добре през първото полувреме и заслужено взеха аванс от два гола, като можеха да стигнат и до още попадения. През втората част темпото видимо спадна, а словенците се върнаха в двубоя, но столичани показаха добра концентрация и съумяха да контролират развоя на контролата до самия ѝ край. Следващата проверка за "сините" е тази събота срещу друг словенски тим - този на Олимпия Любляна.