Димитър Кузманов се класира на 1/4-финал в Задар

• тенис-
  • тенис на корт-
  • задар

Димитър Кузманов се класира на 1/4-финал в Задар - 1

Националът на България за купа Дейвис Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалъджър" в хърватския град Задар с награден фонд 44 820 евро.

27-годишният Кузманов елиминира чеха Зденек Коларж с 6:4, 6:3 за един час и петдесет и две минути.

Пловдивчанинът пропиля ранен аванс от 3:0, но все пак взе първия сет с ключов пробив в десетия гейм. Във втората част българинът поведе с 5:1 и сервираше за победата, но пропусна два мачбола и Коларж проби. В следващия гейм чехът спаси още един мачбол, но при 5:3 Кузманов все пак стигна до победата с шестата си възможност при собствено подаване.

С успеха пловдивчанинът си осигури 1260 евро и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 274-а позиция.
За място на полуфиналите той ще играе срещу опитния 34-годишен словенец Блаж Кавчич.

Кавчич е 245-и в класацията на АТП в момента, но е достигал до 68-ото място.

Двамата са се срещали веднъж през 2015 година на турнир на твърди кортове в Турция, където словенецът печели със 7:6(4), 6:2.