Ромелу Лукаку спаси белгийците от загуба на мача

Публикувана: 28 Март, 2021 10:20
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 997
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборите на Чехия и Белгия завършиха при резултат 1:1 мача си от световните квалификации.

Все пак гостите влязоха по-добре в мача и още в деветата минута пропиляха шанс да открият резултата. Чехия отвърна повече от подобаващо и само 7 минути по-късно нацелиха гредата.

Последва сериозна размяна на добри атаки, но завършили без попадение за нито един от отборите.

Веднага след подновяването на играта обаче, в 50-ата минута Якуб Янкто изведе домакините напред с мощен удар в долния десен ъгъл, който тотално отказа Тибо Куртоа.

"Червените дяволи" съумяха да се вдигнат и само десет минути по-късно отвърнаха на удара чрез Ромелу Лукаку.

До края на мача и двата отбора търсеха победното попадение, но без успех.

Така тимовете на Чехия и Белгия взеха по една точка и се настаниха на първо и второ място в група Е с равен брой точки - по 4.