• челси-
  • уба

"Сините" отстъпиха с 2:5 пред своите скромни гости от Уест Бромич Албиън

Челси с катастрофално поражение (ВИДЕО) - 1

Челси изненада неприятно феновете си, след като се провали срещу предпоследния отбор в класирането на Висшата лига.

Лондонският гранд записа катастрофално поражение от Уест Бромич Албиън.

"Сините" отстъпиха с 2:5 пред своите скромни гости.

Нищо не предвещаваше подобно развитие на мача, като домакините стигнаха до първото попадение в срещата.

То бе дело на Кристиан Пулишич, разписал се в 27-ата минута. Алонсо стреля опасно от свободен удар, топката се отби в рамката зад вратаря на УБА, върна се в игра, като Пулишич я засече в мрежата за 1:0.

Само 2 минути след това Тиаго Силва поднесе неприятна изненада на съотборниците си, като от наглед безобидна ситуация си изкара втори жълт картон, оставяйки тима си с човек по-малко.

Това определено повлия върху цялостното представяне на Челси, като отборът заигра неуверено в защита.

От това се възползва Матеуш Перейра, който вкара на два пъти кълбото в мрежата в даденото продължение на първите 45 минути. То бе 5-минутно, като първият гол на Перейра падна след 47, а вторият - след 50 минути игра.

В последната ситуация той получи подаване директно от вратаря на състава си.

Вместо да се стигне до обрат, през вторите 45 минути гостите вкараха нови два гола във вратата на объркания Менди.

Първо, 18 минути след подновяването на играта, Калъм Робинсън засече по уникален начин топката в мрежата при акция по десния фланг за отбора си, а след това и Мбайе Диан бе точен за наглед катастрофалното за домакините 1:4.

Влезлият като резерва Мейсън Маунт вкара за 2:4, но този резултат не промени 7-ото поражение на лондончани през сезона.

Нещо повече - в даденото продължение на втората част Калъм Робинсън оформи крайното, унищожително 2:5, с гол от близка дистанция, технично прехвърляйки вратаря.

Така "сините" дават шанс на преследвачите си да ги застигнат в Топ 4 на класирането, докато УБА получава неочаквана възможност да се спаси до края на сезона, при още няколко подобни сблъсъка.