• торино-
  • рома-
  • серия а-
  • 3:1

Романистите първи вкараха гол, като негов автор бе Борха Майорал в третата минута

Торино нанесе тежък удар на Рома - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Торино надигра полуфиналиста в Лига Европа Рома у дома с 3:1 в мач от 31-ия кръг на Серия "А".

Гостите първи вкараха гол, като негов автор бе Борха Майорал в третата минута. Испанският нападател получи атрактивен пас от въздуха от сънародника си Педро и с удар по земя от близко разстояние преодоля сръбския страж Ваня Милинкович-Савич.

През втората част обаче домакините се пребориха за победата с три безответни гола. Антонио Санабрия наказа бившия си тим в 57-ата минута, резервата Симоне Дзадза бе точен за 2:1 в 72-ата, а друга резерва - Томас Ринкон, във втората минута на добавеното време оформи крайния резултат.

С тази загуба Рома остава на 7-ма позиция във временното класиране на Серия А, с което на този етап не може да участва в нито един от престижните евротурнири.