Селтик ще остане без трофей за първи път от 2010 г.

• селтик-
  • рейнджърс-
  • трофей

Това стана факт, след като "детелините" отпаднаха от турнира за Купата на Шотландия

Селтик ще остане без трофей за първи път от 2010 г. - 1
Снимка: Facebook/Rangers

Селтик ще остане без трофей за първи път от 2010 г. Това стана факт, след като "детелините" отпаднаха от турнира за Купата на Шотландия. Отборът изхвърча на осминафиналите след загуба с 0:2 от Рейнджърс, който си осигури предсрочно и титлата.

Тимът на Стивън Джерард продължи с победната си серия на "Айброкс" през този сезон и вече пето поредно дерби няма загуба, като записа четвърта победа. Домакините поведоха в 10-ата минута след гол със задна ножица на Стивън Дейвис. В 34-ата минута Джонджо Кени пък си вкара автогол. Одсон Едуард пропусна дузпа за Селтик в 79-ата минута.