• серия а

Тимуе Бакайоко и Виктор Осимен отбелязаха за "партенопените"

Наполи сломи съпротивата на Торино - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Наполи спечели с 2:0 гостуването си на Торино от 33-ия кръг на Серия "А". Успехът остави неаполитанците в борбата за топ 4. Тимът се изравни по точки с третия Милан - по 66. "Росонерите" обаче са са мач по-малко. Торино е 16-а позиция с 31 т.

Гостите можеха да поведат още в 10-ата минута, но изстрел на Виктор Осимен мина покрай десния страничен стълб. Минута по-късно Наполи вече беше напред в резултата. Тимуе Бакайоко премина покрай няколко бранители на "биковете" и отправи мощен шут, с който даде аванс на Наполи - 0:1.

Само две минути по-късно тимът на Дженаро Гатузо удвои аванса си. След прекрасна контраатака Виктор Осимен получи топката, мина покрай защитата на Торино и отблизо вкара топката за втори път във вратата на Салваторе Сиригу.

В 33-ата минута Матео Политано се озова на стрелкова позиция, но изстрелът му от границата на наказателното поле бе блокиран.

Пет минути по-късно Симоне Верди стреля от пряк свободен удар, но Алекс Мерет спаси. В 49-ата Кристиан Ансалди стреля от границата на наказателното поле, но Мерет отново се намеси брилянтно. Малко след това Салваторе Сиригу на два пъти спря Виктор Осимен.

В 61-ата минута Лоренцо Инсиние мина покрай двама играчи на Торино и отправи изстрел, но уцели левия страничен стълб.

Четири минути преди края даденият под наем от Ювентус в Торино Роландо Мандрагора бе изгонен от игра след втори жълт картон.

В 89-ата минута Елиф Елмас можеше да направи резултата за Наполи класически, но ударът му мина на сантиметри от вратата.