Царско село и Ботев Пловдив не успяха да се победят

• класиране

Двата тима завършиха наравно - 0:0

Царско село и Ботев Пловдив не успяха да се победят - 1
Снимка: botevplovdiv.bg

Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 своя двубой от 29-и кръг на efbet Лига. С равенството домакините почти изгубиха шансове за седмото място, което дава право на участие в бараж за Лига Европа.

Още в първата си атака Ботев можеше да открие резултата. Атанас Илиев напредна и в наказателното поле подаде към Маркиньос, който от около 6 метра стреля, но Пласид изби топката. Нови ситуации пред някоя от двете врати обаче дойдоха едва към края на полувремето. Атанас Илиев от отлична позиция стреля слабо, а Джонатан Перейра от непосредствена близост не успя да уцели рамката на вратата. В края на частта Манев умело задържа топката пред наказателното поле и подаде към свободния Андерсон. Ударът на бразилеца обаче бе в обсега на стража на Ботев и той изби топката.

След почивката Пласид отново се намеси отлично на два пъти и спаси вратата си, а играч на Ботев се хвърли и изби топката, която летеше към вратата на "канарчетата".

В крайна сметка логично срещата завърши без попадения. Царско село е на 8-ото място с 36 точки, докато Ботев е на 10-а позиция с 25.