• рашфорд-
  • жота

"Мърсисайдци" спечелиха с 4:2

Ливърпул надигра Манчестър Юнайтед в голово шоу - 1

Ливърпул спечели с 4:2 срещу Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" в страхотно зрелище. Дербито трябваше да се играе на 2 май, но бе отложен от съображения за сигурност след ескалация на напрежението след протест на феновете на "червените дяволи" срещу собствениците на клуба. Такъв имаше и сега около "Олд Трафорд", но ситуацията бе овладяна.

Иначе два гола на Роберто Фирмино и по един на Диого Жота и Мохамед Салах донесоха важния успех за Ливърпул. За Юнайтед точни бяха Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд. Ливърпул продължава да мечтае за място в Топ 4. "Червените" имат 60 точки след успеха - на 4 зад Челси, но тимът на Юрген Клоп е и с мач по-малко. Ман Юнайтед има 70 точки на второто място - на 4 пред третия Лестър.

Шоуто започна в 10-ата минута. Тогава "червените дяволи" организираха добра атака, в която Погба намери Рашфорд, който задържа и видя включването отдясно на Уан-Бисака. Десният бек пусна към Бруно Фернандеш, който стреля фалцово към вратата. Нат Филипс протегна крак и прати топката във вратата си. В крайна сметка бе преценено, че ударът на португалеца е щял да попадне във вратата и попадението бе записано на негово име.

Постепенно Ливърпул започна да атакува по-смело. В 36-тата минута Диого Жота изравни резултата. Хендерсън изби топката след центриране на Робъртсън от корнер. Нат Филипс се пребори за топката и стреля към вратата, а Жота отклони с пета, вкарвайки красив гол за 1:1.

В добавеното време Ливърпул направи пълен обрат. Александър-Арнолд центрира от фал към далечната греда, където Фирмино изпревари Погба и простреля с глава Хендерсън от малък ъгъл.

Ливърпул продължи да атакува чудесно и в началото на втората част. Люк Шоу загуби топката пред границата на наказателното поле. Жота отне, след което топката бе продължена на десния фланг към Александър-Арнолд. Английският национал стреля силно, а Хендерсън този път не успя да хване топката, а Роберто Фирмино се разписа за втори път.

Манчестър Юнайтед реагира бързо. Единсон Кавани изведе добре Маркъс Рашфорд, който пусна топката покрай Алисон. Тя чукна гредата и влезе във вратата - 2:3 в 68-ата минута.

Този гол смути Ливърпул и две минути по-късно Юнайтед бе много близо до изравнително попадение. След меле в наказателното поле, Филипс изчисти от голлинията удар на Грийнууд, след което Уилямс блокира добавката. До края Ман Юнайтед продължи да натиска, но така и не успя да се възползва от шансовете си.

А в последната минута след страхотна контраатака Мохамед Салах бе изведен сам срещу вратаря Хендерсън. Той тръгна на скорост от центъра и останал сам срещу стража го преодоля лесно за 4:2.