• меси-
  • брайтуайт-
  • араухо

Каталунците се провалиха и загубиха с 1:2

Барселона загуби шансове за титлата в Испания след изненадваща загуба от Селта Виго - 1

Барселона вече няма шанс за шампионски трофей в Ла Лига, след като записа домакинско поражение с 1:2 от Селта и кръг преди края се отдалечи на 7 точки от челото. След седмица Атлетико Мадрид и Реал Мадрид ще определят първенеца, тъй като днес постигнаха успехи, с което “рохибланкос” запазват върха с 2 точки преднина пред съгражданите си. Каталунците пък вече рискуват да загубят и третото място, защото четвъртият Севиля е на 2 пункта зад тях.

Лионел Меси откри с глава в 28-ата минута. Десет по-късно Санти Мина изравни с първия шут на Селта към вратата. Последваха шансове и пред двамата вратари, като “лос кулес” направиха два изключителни пропуска, дело на Роналд Араухо (61’) и Мартин Брайтуайт (87’). Минута преди края на редовното време Санти Мина се разписа още веднъж за гостите, а в тези минута домакините бяха с човек по-малко заради изгонване на Лангле.