• цска-
  • арда-
  • финал за купата на българия-
  • 1:0

Младият ганаец Бисмарк Чарлс вкара единственото попадение във финала за Купата на България между отборите на Арда и ЦСКА

ЦСКА грабна Купата на България! - 1

Резервата Бисмарк Чарлс даде своя голям отпечатък, след като се появи във финала на Купата на България за ЦСКА срещу Арда и донесе успеха на „червените” в 85-ата минута с прекрасен гол след пас от Амос Юга. Така столичани сломиха съпротивата на дебютанта в такъв мач от Кърджали и завоюваха 21-а купа в историята си.

Срещата на „Васил Левски” бе изключително изнервена и оспорвана, но голът в края на срещата предопредели, че ЦСКА ще играе догодина със сигурност в турнира Лига на конференциите, докато Арда Кърджали ще трябва да играе баражен мач със седмия класиран отбор в efbet Лига.

Първата възможност в мача дойде след две минути игра. Спас Делев проби отляво и напредна към полето на ЦСКА, но бе спрян на границата от Турицов. В четвъртата минута пък Иван Караджов спаси вратата си. Джером Синклер центрира много добре отляво към Феде Варела, който стреля с левия крак, но Караджов направи магнетично спасяване.

В десетата минута Иван Тилев пласира центриране в наказателното поле на ЦСКА, а Тонислав Йорданов засече, но топката спря във външната страна на мрежата на Бусато, след което бе вдигната засада. След 25 минути игра Емил Мартинов финтира чудесно Юрген Матей и влезе към границата на наказателното поле. Ударът на българина бе блестящ, но също толкова блестящо бе и спасяването на Густаво Бусато, който спря топката с дясната си ръка, след което я улови. Миг по-късно Бусато отново се намеси, след като улови топката при удар на Тилев.

В 37-ата минута пък Спас Делев центрира много опасно отляво в наказателното поле на "червените", а топката отиде вдясно към Иван Коконов. Той се опита да комбинира с Тонислав Йорданов, ала юношата на ЦСКА бе блокиран от Юрген Матей, след което топката отиде в корнер. От него символичните домакини не успяха да произведат нещо вълнуващо и играта продължи с топка за ЦСКА.

"Червените" започнаха втората част на високи обороти, а в 48-ата Жорди Кайседо имаше добър шанс да реализира гол. Еквадорецът получи подаване отдясно на Амос Юга и понечи да засече топката, но се размина с нея, а ЦСКА пък се размина със завършващ удар в тази ситуация. В 58-ата минута Густаво Бусато изрита аматьорски топката, а Иван Тилев овладя и премина край Юрген Матей, но нидерландецът сложи тялото си пред Тилев, който падна и логично получи жълт картон. При фаула зад топката застана Спас Делев, който отправи силен удар към вратата на бившия си отбор, но той беше и неточен - аут.

В 65-ата минута кърджалийци можеха да накажат много груба грешка на Тибо Вион. Французинът сбърка да изнесе топката пред своето наказателно поле, а Иван Тилев изведе Емил Мартинов, който се озова сам срещу вратаря Бусато. Бразилският страж излезе, за да скъси ъгъла си, което му помогна да отрази удара.

В 61-ата минута Любослав Пенев направи двойна смяна. От терена излязоха Жорди Кайседо и Джером Синклеър, а на тяхно място се появиха Бисмарк Чарлс и Георги Йомов. Четвърт час преди края Бисмарк Чарлс засече с глава центриране отдясно на Георги Йомов, ала ударът на ганаеца беше уловен от Иван Караджов.

Пет минути преди края Бисмарк Чарлс поведе"червените" напред в резултата. Амос Юга изведе със страхотен пас Бисмарк Чарлс по вертикалата, а той с гърди елиминира Алекс Петков, след което ударът му с десния крак бе безпогрешен - 1:0 за ЦСКА във финала за Купата на България.

До края на срещата гостите от Кърджали опитаха да върнат гола пасив, но не успяха, след като до сериозни положения пред вратата на Густаво Бусато не се стигна и така "червените" материализираха успеха си.