• ла лига

Каталунците си гарантираха бронзовите медали в испанската Ла Лига

Барселона завърши сезона с победа - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Барселона спечели с минималното 1:0 гостуването си на Ейбар от последния 38-и кръг на Ла Лига. Голямата звезда на каталунците Лионел Меси не взе участие в срещата. В негово отсъствие Антоан Гризман се разписа и донесе победата за тима.

За Барса мачът не бе от голямо значение, тъй като тимът загуби шансове да се бори за титлата. Все пак „блаугранас“ си гарантираха бронзовите медали, тъй като имат аванс от 5 точки пред Севиля. Андалусийците все още не са изиграли последния си шампионатен мач срещу Алавес у дома.

Първата възможност в мача се откри пред домакините в 6-ата минута, когато нападател на Ейбар засече с глава центриране в наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

Половин час след началото Ейбар пропусна най-добрия си шанс през първата част. Такаши Енуи получи подаване в наказателното поле и се озова на чиста позиция сам срещу Нето. Ударът му обаче не затрудни бразилския страж на Барселона.

В 62-рата минута защитник на Барселона блокира удар след центриране от корнер.

Осем минути преди изтичането на редовното време Барселона успя да излезе напред в резултата с първата си хубава атака от началото на мача. Усман Дембеле проби отляво, нахлу в наказателното поле и потърси Мартин Браутуайт. Защитник на домакините обаче отклони топката, която се озова в Антоан Гризман. От непосредствена близост френският национал я прати в мрежата и донесе победата на Барса.

Няколко минути преди последния съдийски сигнал удар на Такаши Онуи разтресе напречната греда на вратата, пазена от Нето.