• 1:0

Дженоа завърши подобаващо кампанията, събирайки 42 точки, с които се изкачи на 11-а позиция

Дженоа се справи с Каляри в последния кръг на Серия А - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборът на Дженоа победи Каляри с 1:0 в последен мач от тазгодишната кампания в Серия А. Единственият гол в мача бе дело на Елдор Шомуродов.

Още в петата минута Жоао Педро получи шанс да изведе Каляри напред, но нацели лявата греда. Десет минути по-късно Елдор Шомуродов реализира за Дженоа с перфектен удар над вратаря.

В 50-ата минута последва нов шанс за Шомуродов, но този път бе отказан от Алесио Краньо.

В средата на втората част Яя Калон прати топката в мрежата на Каляри, но попадението бе отменено заради засада.

В самия край на мача Валон Бехрами получи втори жълт картон и напусна терена преди своите съотборници.

Така Дженоа завърши подобаващо кампанията, събирайки 42 точки, с които се изкачи на 11-а позиция, но преди съперниците да са изиграли своя последен двубой. Каляри, от своя страна, се намира на 16-о място с 37 точки, като може да падне една позиция по-долу, при евентуален успех на Торино.

В останалите два двубоя от Серия А, играли се в късните часове на съботния ден, Сампдория удари Парма с 3:0 у дома, а Кротоне и Фиорентина завършиха наравно - 0:0.