• лудогорец-
  • efbet лига

В непрогледен мрак реферът даде и последния съдийски сигнал - 3:1 за столичани

С токов удар приключи ЦСКА 1948 - Лудогорец (ВИДЕО) - 1

ЦСКА 1948 победи Лудогорец с 3:1 в последен двубой за тимовете от тазгодишната кампания в efbet Лига. Домакините откриха рано резултата чрез Ивайло Чочев (2), а малко след това Галин Иванов (15) с красиво изпълнение удвои преднината на тима си. Клаудиу Кешеру (74) намали резултата, но Галин Иванов (77) с второ красиво изпълнение реализира трети гол във вратата на разградчани. В 84-ата минута двубоят бе прекъснат от Волен Чинков след разразилата се буря над София. След около 5-минутно прекъсване мачът продължи, а в заключителните секунди на срещата имаше токов удар на Националния стадион "Васил Левски", след което реферът реши да даде последния съдийски сигнал в непрогледния мрак и така двубоят завърши.

Домакините стартираха агресивно двубоя и още във 2-ата минута успяха да открият резултата. "Червените" създадоха отлична атака отдясно, където Борислав Дамянов подаде към Сашо АЛександров, който центрира в наказателното поле и Ивайло Чочев красиво с глава реализира в горния десен ъгъл.

Постепенно гостите пренесоха играта в половината на столичани и в 6-ата минута Лудогорец имаше добра възможност да изравни резултата. Кирил Десподов центрира от ъглов удар, след което защитата пред Даниел Наумов не се намеси добре и не успя да изчисти топката. Бранимир Костадинов достигна до нея на далечната греда и стреля с глава в горния десен ъгъл, но вратарят на ЦСКА 1948 решително изби, запазвайки мрежата си суха.

В 15-ата минута домакините увеличиха преднината си. Галин Иванов на два пъти залъга противников бранител, след което технично и красиво прати топката в горния ляв ъгъл.

Малко след това ЦСКА 1948 имаше нова отлична възможност. Ивайло Чочев получи на отлична позиция от Галин Иванов. Халфът стреля по земя, но Бранимир Костадинов решително изби през голлинията. Веднага след тази ситуация Дамян Христов успя да скъси дистанцията и отрази техничен удар на Георги Русев.

Разградчани отговориха с бързо нападение на Кирил Десподов отляво. Крилото центрира остро в наказателното поле, но Симеон Петров с глава успя да избие пред Клаудиу Кешеру. В същото време домакините показаха, че ще са опасни и при организирането на контраатака, но при една от тях пас на Сашо Александров бе пресечен решително от Тихомир Димитров.

В 25-ата минута Илкер Будинов проби отдясно и подаде по земя към Клаудиу Кешеру на границата на наказателното поле, след което румънецът мигновено отправи изстрел, но топката премина над вратата. Малко след това активната игра за разградчани в половината на домакините продължи и Димитър Пиргов бе принуден да се намесва решително след опасно центриране на Кирил Десподов.

Малко след това Сашо Александров центрира в наказателното поле, където Галин Иванов стреля с глава, но неточно. В 36-ата минута Клаудиу Кешеру изведе Цветослав Петров в наказателното поле, но Даниел Наумов умело скъси дистанцията между двамата и отрази последвалия удар.

В 41-ата минута Галин Иванов отправи опасен изстрел от дистанция, пращайки топката на сантиметри от напречната греда. Лудогорец отговори мигновено, след като Хюсеин Кельовлуев отлично преодоля трима играчи на ЦСКА 1948 в наказателното поле и отправи изстрел, но Даниел Наумов се намеси решително, а при добавката младокът извърши нарушение срещу вратаря на домакините и главният съдия Волен Чинков отсъди фаул.

На почивката треньорът на ЦСКА 1948 Тодор Киселичков направи една промяна по състава си, включвайки в игра Михаил Минков на мястото на Сашо Александров.

Гостите стартираха агресивно втората част, но в началните минути Даниел Наумов не бе застрашен. Домакините опитаха да отговорят с флангова атака отляво, но центриране на Галин Иванов бе пресечено.

В 56-ата минута Даниел Наумов боксира решително след остро центриране на Кирил Десподов от фаул.

Малко по-късно Георги Русев бе изведен в наказателното поле, където се забави и не нанесе веднага изстрел, след което финтира съперник и подаде топката към точката за изпълнение на дузпа, но там нямаше негов съотборник.

В 67-ата минута Кирил Десподов проби отлично отдясно и центрира по земя към малкия пеналт, където Владислав Найденов нанесе изстрел, но младокът прати топката над вратата.

В 73-ата минута Ангел Бастунов се намеси решително, избивайки в ъглов удар изстрел на Петър Георгиев от голлинията. Кирил Десподов центрира от корнера на близката греда, където Бранимир Костадинов продължи към далечната за Клаудиу Кешеру, който отблизо реализира.

Но четири минути по-късно домакините реализираха трето попадение във вратата на Дамян Христов. Галин Иванов получи с гръб към вратата, след което с великолепен изстрел реализира второто си попадение в мача.

Шест минути преди края на двубоя главният съдия Волен Чинков прекъсна двубоя след разразилата се буря над София. След около 5-минутно прекъсване играта бе подновена, а в заключителните секунди на срещата имаше и токов удар на Националния стадион, а в непрогледния мрак реферът даде и последния съдийски сигнал.