• георги иванов - гонзо-
  • локомотив пловдив

Той отбеляза първия си гол едва при третия си мач в Първа лига

Александър Иванов изпревари баща си и дядо си по интересен показател - 1

Синът на Гонзо – Александър Иванов стана поредният от футболната фамилия с голове в родния елит. Младият нападател се разписа за Локо (Пд) в последните минути при равенството 3:3 с Арда в Кърджали.

Александър обаче успя да изпревари баща си Георги и дядо си, на когото е кръстен, по интересен показател.

Той отбеляза първия си гол едва при третия си мач в Първа лига. Гонзо вкара за първи път в 15-ия си мач в елита – на 11 ноември 1993 година в срещата Локомотив (Пд) – Черноморец 4:2.

Александър Иванов-старши пък вкарва при четвъртия си опит. Това става в двубоя Ботев (Пд) – Сливен 3:3 на 17 юни 1975 година, пише „Мач Телеграф“.