Пиронкова е на четвъртфинал след геройски обрат!

• цветана пиронкова-
  • тенис-
  • тенис на корт

Пловдивчанката се справи с румънката Моника Никулеску с 2:6, 6:3, 6:3 за 2:12 часа

Пиронкова е на четвъртфинал след геройски обрат! - 1

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева от веригата ITF в английския град Нотингам с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство.

Пловдивчанката се справи с румънката Моника Никулеску с 2:6, 6:3, 6:3 за 2:12 часа. 33-годишната ни звезда направи впечатляващ обрат, след като допусна два пробива и загуби първия сет.

Втората част предложи доста пробиви и интересни моменти. Цвети взе подаването на румънката в осмия гейм и при свой сервис изравни сетовете.

В началото на третия Пиронкова и Никулеску отново си размениха по един пробив, но до края на двубоя българката спечели още два пъти подаването на своята опонентка. Последният гейм беше доста оспорван, а Цвети измъкна победата с четвъртия си мачбол.

Тя заработи 28 точки за световната ранглиста и 2573 долара от наградния фонд.

Следващата съперничка на Пиронкова ще бъде 18-годишната Ема Радукану от Великобритания, която елиминира осмата поставена Тимеа Бабош (Унгария) с 6:3, 6:3.

Родената в Торонто (Канада) Радукану е 361-а в световната ранглиста. Двете с Пиронкова не са играли една срещу друга досега.