UEFA EURO 2020: Белгия премина безпроблемно и през Финландия

"Червените дяволи" събраха максимален брой точки в групата си, финландците трябва да чакат чудо, за да се класират за осминафиналите

Публикувана: 21 Юни, 2021 23:59
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1316

Белгия победи Финландия с 2:0 в последния си мач от груповата фаза на Евро 2020 и продължава напред в шампионата с три победи от три мача.

В първите минути на двубоя белгийците бяха по-активният тим, но без да успеят да създадат работа на Лукаш Храдецки. В 16-ата минута Лукаку получи от Кевин де Бройне, но стреля покрай вратата, а след това бе маркирана и засада на нападателя на Интер.

В 23-ата минута Кевин де Бройне пусна остър пас в наказателното поле, но Йона Тойво успя със сетни сили да изчисти. Десетина минути след това Витсел бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 37-ата минута Лукаку стреля с глава след подаване на Де Бройне, но в ръцете на Храдецки. В 42-ата минута Жереми Доку проби отляво и отправи диагонален удар, но Храдецки бе на точната позиция. В края на полувремето Еден Азар поиска дузпа, но Феликс Брих не уважи претенциите му.

В 55-ата минута Насер Шадли стреля, вместо да потърси с подаване Лукаку, но Храдецки улови.

В 62-ата минута Глен Камара стреля от границата на наказателното поле, но Куртоа без проблем улови. Минута след това Еден Азар стреля от близка дистанция, но в Храдецки.

В 65-ата минута Ромелу Лукаку получи перфектен пас от Кевин де Бройне и прати топката зад гърба на Храдецки, но след намесата на VAR попадението не бе зачетено заради милиметри засада.

В 74-ата минута Белгия поведе в резултата. След центриране от корнер Вермаелен стреля с глава, топката се отби в страничния стълб, а при опита си да се намеси Храдецски я добута във вратата си.

В 81-ата минута Лукаку все пак успя да реализира третия си гол на Евро 2020, след като получи пас от Де Бройне, завъртя се добре и прати топката в мрежата на Храдецки.