• уимбълдън-
  • основна схема-
  • победа-
  • бейнс

Българската тенисистка разби представителката на домакините Нейкта Бейнс с 6:1, 6:2 за 54 минути

Цветана Пиронкова е само на една победа от класиране в основната схема на Уимбълдън - 1

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за третия решителен кръг на квалификациите на "Уимбълдън". Поставената под номер 8 Пиронкова разби представителката на домакините Нейкта Бейнс с 6:1, 6:2 за 54 минути. 33-годишната пловдивчанка продължи силното си представяне в пресявките, в които загуби общо само четири гейма в първите си два мача.

С успеха днес българката си осигури 25500 лири и 30 точки за световната ранглиста, в която заема 103-ото място в момента. За влизане в основната схема Пиронкова ще играе срещу Ана Конюх (Хърватия) или Варвара Флинк (Русия).

Друга българка Елица Костова отпадна във втория кръг на квалификациите след поражение от китайката Синю Ван с 1:6, 2:6. Костова все пак заработи 15500 лири и 20 точки за световната ранглиста.