• тур дьо франс-
  • трети етап-
  • колоездене

Герант Томас катастрофира тежко при оставащи 145 км и изкълчи рамото си. При инцидента пострада и Робърт Хесинг от Jumbo-Visma

Инциденти белязаха третия етап от Обиколката на Франция. Белгиец триумфира (ВИДЕО) - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Тим Мерлие за Alpecin-Fenix спечели третия етап от Обиколката на Франция, белязан от инциденти с някои от фаворитите за крайната победа. Белгиецът бе най-бърз по равнинното 182.9-километрово трасе от Лориан до Понтиви.

На второ място завърши съотборникът му Яспер Филипсен, докато носителят на жълтата фланелка Матю ван дер Пул (Alpecin-Fenix) запази преднината си в класирането.

Герант Томас катастрофира тежко при оставащи 145 км и изкълчи рамото си. При инцидента пострада и Робърт Хесинг от Jumbo-Visma. Един от фаворитите Примож Роглич също падна при оставащи 10 километра до финала, но той поне успя да завърши на 1.20 мин. зад победителя.

Четири километра преди финала се случи нов инцидент, при който 7-8 колоездачи излетяха от шосето в тесен участък. Тадей Погачар бе спрян за кратко заради катастрофата, но не бе сред падналите.

Метри преди финала спринтьорите Петер Саган и Кейлъб Еван се сблъскаха, което по чудо не доведе до катастрофа с повече състезатели. Мерлие се възползва от това и спечели победата.