• кпр
Пестелив Юнайтед с поредна лесна победа - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Лидерът във Висшата лига Манчестър Юнайтед продължава уверено щурма си към титлата в Англия.

Този път "червените дяволи" не срещнаха голяма съпротива от отбора на КПР и спечелиха с 2:0 гостуването си.

По едно попадение вкараха момчетата на сър Алекс Фъргюсън и в двете полувремена.

Първо в 23-ата минута на срещата Рафаел Да Силва наказа Жулио Сезар с неспасяем изстрел от границата на наказателното поле, изпълнен след лошо изчистенатаа от защитата топка.

В 80-ата минута ветеранът Райън Гигс удвои аванса на гостите, след като бе изведен от Патрис Евра и стреля точно в далечния ъгъл. Малко след това параболичен удар на уелсеца срещна и напречната греда.

В 41-ата минута головата машина Робин Ван Перси напусна принудително терена, след като получи травма и бе заменен от Дани Уелбек.

Въпреки всичко, фактът е, че Юнайтед заздравиха защитата си и взимат точки без да изразходват пълния си потенциал.

По този начин Ман Юнайтед остава на върха с актив от 68 точки - цели 15 пред градския си съперник Сити, който утре има да играе трудно дерби с Челси.