• френска лига 1-
  • батални сцени-
  • бой-
  • димитри пайе

Мачът бе прекратен за близо час, като неяснотата дали той ще се доиграе продължава с пълна сила

Батални сцени с хвърляне на бутилки, нахлуване и бой на Ница-Марсилия (ВИДЕО) - 1

Грозни сцени белязаха един от интересните двубои от френската Лига 1 между отборите на Ница и Олимпик Марсилия. При резултат 1:0 в полза на Ница към 75-тата минута (с гол на Каспер Долберг, отбелязан в 49-тата минута), фен на Ница уцели Димитри Пайе от Марсилия с бутилка, докато той се канеше да изпълни корнер. После играчът я хвърли обратно в трибуните и последва нахлуване от страна на домакинските фенове, което доведе до масов бой между тях и целия отбор на Марсилия, в това число и целия спортно-техническа щаб на резервната скамейка.

По непотвърдена информация трима футболисти на Марсилия са пострадали сериозно.

Президентът на марсилци Пабло Лонгория заяви пред френски медии, че футболистите на ръководения от него отбор няма да излязат на терена, за да доиграят мача.

От своя стана президентът на Ница - Жан-Пиер Ривер, се опитва да успокои феновете на своя тим и да убеди колегите си от Олимпик Марсилия мачът да бъде доигран.

Неяснотата каква ще е съдбата на този мач продължава и към настоящия момент.