Левски победи Ботев Пд в дербито на кръга в efbet Лига (ВИДЕО)

• ботев пловдив-
  • efbet лига

"Сините" спечлиха с 2:0

Левски победи Ботев Пд в дербито на кръга в efbet Лига (ВИДЕО) - 1

Левски победи Ботев Пловдив с 2:0 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. "Сините" откриха резултата още в 6-та минута след попадение на Гьоко Зайков, а в 80-ата приключиха съперника с гол на Борислав Цонев.

Домакините започнаха като по-активния тим и взеха аванс много рано в двубоя. След центриране от статично положение на Радослав Цонев, Гьоко Зайков смаза на задната греда Дилан Мертенс, за да открие резултата на "Герена".

Три минути по-късно дойде и нов шанс за столичния гранд. След добър пробив от Здравко Димитров, той успя да намери Марин Петков на стрелкова позиция, но крилото не намери целта. в 16-та минута "сините" получиха нова възможност. След центриране от Иван Горанов отдясно Билал Бари създаде суматоха в наказателното поле, а Здравко Димитров се засуети при добавката.

В 30-та минута дойде и първият шанс за гостите. Силен изстрел на Тодор Неделев от над 25 метра беше спасен относително леко от Николай Михайлов.

Пет минути след рестарта на мача дойде и огромен шанс за гостите. Па Конате беше изведен сам срещу Николай Михайлов, но гвинеецът изпусна сам срещу българския национал. В 63-та минута Здравко Димитров се оказа на границата на наказателното поле и стреля силно, но Аргилашки изби без особени проблеми.

В 80-та минута, все пак, домакините успяха да убият интригата. След поредната грешка на Дилан Мертенс в средата на терена, "сините" организираха хубава контраатака. Здравко Димитров плъзна топката към Борислав Цонев, който с мощен удар разстреля Аргилашки за 2:0.

До края на двубоя темпото спадна, а Левски успя да запази без проблем аванса си и да запише ключова победа.