• nba-
  • голдън стейт-
  • стеф къри-
  • резултати

След победата си Голдън Стейт отново има най-добрия баланс в Лигата (24-5) и води еднолично в класирането на Западната конференция

Резултатите от НБА тази нощ - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Лони Уокър отбеляза страхотен кош в решителните моменти за победата на Сан Антонио Спърс като гост на Юта Джаз със 128:126 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Уокър преодоля Руди Губер и вкара 14.9 секунди преди края на мача, завършвайки с 19 точки, 4 борби и 5 асистенции за успеха. Келдън Джонсън реализира 24 точки, а Дерик Уайт добави 22 за Спърс, които прекъснаха победната серия от 8 мача за Джаз.

Минесота записа домакинска победа над Лос Анджелис Лейкърс със 110:92. Карл-Антъни Таунс отбеляза 28 точки и добави 10 борби, а Д'анджело Ръсел и Малик Бийсли се включиха с по 17 точки за третия пореден успех на Минесота. Айзея Томас бе най-резултатен за Лейкърс с 19 точки, а ЛеБрон Джеймс се отчете с 18.

Орландо допусна поражение у дома от Маями със 105:115 в друга среща от редовния сезон на НБА. Макс Струс завърши с 32 точки и 7 борби за четвъртата поредна победа на Хийт. Струс реализира 8 тройки, което е най-доброто постижение в кариерата му.

Голдът Стейт постигнаха успех като гост на Бостън със 111:107 след 30 точки на Стеф Къри и 27 на Андрю Уигинс, а Уориърс оцеляха след като пропиляха преднина от 20 точки. Джейсън Тейтъм се отчете с 27 точки, 8 борби и 6 асистенции за Бостън, който загуби пет от последните си шест мача.

В Бостън гостите започнаха по-добре и постепенно натрупаха преднина от 20 точки до средата на втората част, но след това Селтикс намериха сили за обрат и дори поведоха с две точки малко след началото на последната четвъртина. Все пак Уориърс успяха да направят силни заключителни 10 минути и да стигнат до успеха. Къри реализира 5 тройки и добави 5 борби към 30-те си точки, Андрю уигинс завърши с 27 точки и 6 борби, а Андре Игуодала се включи с 12 точки от пейката. За Бостън над всички бе Джейсън Тейтъм с 27 точки, 8 борби и 6 асистенции, Джейлън Браун вкара 20 точки, а Маркъс Смарт се отчете с 19 точки.

След тази победа Голдън Стейт отново има най-добрия баланс в Лигата (24-5) и води еднолично в класирането на Западната конференция. Бостън заема 10-та позиция на Изток с актив 14-15.

У дома Портланд надигра Шарлът със 125:116, а Деймиън Лилард бе най-полезен с 43 точки, 4 борби и 8 асистенции, което е най-доброто му лично постижение за сезона, а Портланд прекъсна серията си от седем поражения.

Продължение бе необходимо на Ню Орлиънс, за да победи Милуоки със 116:112 като домакин. Девонте Греъм реализира 26 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Йонас Валанчунас добави 24 точки и 7 борби за успеха. Бъкс бяха без Янис Антетокумпо, който е извън игра заради COVID-протокола.

Тимът на Денвър победи като гост Атланта със 133:115 след 20 точки, 10 борби и 7 асистенции на сърбина Никола Йокич, а най-резултатен с 24 точки бе Боунс Хайланд. За Атланта Трей Йънг завърши с 34 точки, 3 борби и 10 асистенции.

В другите среща от вечерта Сакраменто отстъпи като домакин на Мемфис със 105:124.