• английска висша лига

Нюкасъл пропусна да довърши "червените дяволи", докато водеше с 1:0

Манчестър Юнайтед продължава с колебанията и при Рангник - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Нюкасъл и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Алан Сен-Максимен откри резултата на „Сейнт Джеймсис Парк” в 7-ата минута, а в 71-ата минута Единсон Кавани изравни.

„Свраките” изиграха може би най-добрия си мач от началото на сезона и трябва да съжаляват, че не стигнаха до трите точки. Давид де Хеа се намеси решително няколко пъти след удари на Джонджо Шелви, Сен Максимен и Мигел Алмирон, а и гредата помогна на „червените дяволи” след шут на Джейкъб Мърфи. Гостите не създадоха кой знае колко опасности пред вратата на Мартин Дубравка и трябва да са доволни от точката, която завоюваха.

Нюкасъл продължава да е предпоследен във временното класиране с едва 11 точки, докато Юнайтед е седми с 28 точки.