• 2:1-
  • фа къп

В състава на Бърнли имаше общо пет промени от мача с Лийдс през миналия уикенд

Подвизаващият се в Чемпиъншип тим на Хъдърсфилд изхвърли елитния Бърнли от ФА Къп - 1

Отборът на Хъдърсфийлд, който се намира на шесто място в Чемпиъншип, елиминира от турнира за Купата на Англия борещия се за оцеляване в Премиър лийг Бърнли след обрат и победа с 2:1. Джей Родригес даде аванс на домакините в 28-ата минута, когато засече с глава центриране на Ашли Уестууд. С късни голове през втората част "териерите" поднесоха първата изненада в третия кръг на ФА Къп. Джош Корома изравни в 74-тата минута, след като получи топката след прекрасно центриране на Томас и простреля Поуп. Матю Пиърсън донесе обрата три минути преди края, засичайки с глава центриране от корнер.

В състава на Бърнли имаше общо пет промени от мача с Лийдс през миналия уикенд. Ник Поуп се завърна, а Фил Бардсли, Джош Браунхил, Деле Стивънс и Джей Родригес също стартираха. Домакините бяха без своя мениджър Шон Дайч, който е под карантина заради положителен резултат на теста за коронавирус.

Седем промени имаше в състава на Хъдърсфийлд от нулевото равенство с Блекбърн. Пиърсън, Синани, Лийс и Карома бяха единствените играчи, които запазиха местата си.