• евертън-
  • хъл сити-
  • фа къп-
  • 3:2

"Карамелите" се нуждаеха от продължения, за да отстранят втородивизионния си съперник от ФА Къп

Бенитес и Евертън "отърваха кожата" срещу Хъл Сити - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Евертън започна похода си във ФА Къп с трудна победа след продължения над Хъл Сити. „Тигрите“ и „карамелите“ си размениха 2 гола в редовното време, преди Андрюс Таунзенд да вкара победния гол за тима на Рафа Бенитес.

Още в първата минута Тейлър Смит с глава даде преднина на домакините. Момчетата на Рафаел Бенитес възстановиха паритета 20 минути след откриващото попадение, когато след многоходова комбинация Демарай Грей намери далечния ъгъл на вратата на Хъл. Още десет минути по-късно обратът бе налице – Андре Гомес засече с глава центриране на Джонджо Кени.

До края на първото полувреме не паднаха нови попадение, но в средата на втората част Раян Лонгман направи 2:2 с невероятен гол от около 20 метра. До изтичането на редовните 90 минути не падна нов гол, което означаваше, че ще гледаме продължения.

В деветата минута на първото 15-минутно продължение Андрюс Таунзенд донесе победата за позакъсалия в класирането на Висшата лига тим, отбелязвайки много красив гол с мощен удар от 25 метра.