• лестър-
  • уотфорд-
  • фа къп-
  • 4:1

Заради многото контузии и играчи, които заминаха за участие в КАН, Брендън Роджърс успя да събере само седем резерви, които да останат на пейката в мача с Уотфорд за ФА Къп

Лестър даде да се разбере, че ще защитава трофея си от миналата година със зъби и нокти - 1
Снимка: LCFC.COM

Актуалният носител на ФА Къп Лестър започна успешно защитата на трофея, след като разби с 4:1 Уотфорд на "Кингс Пауър Стейдиъм" в двубой от третия кръг на надпреварата.

Брендън Роджърс и Клаудио Раниери бяха направили съответно девет и седем промени. Младият Люис Брънт дебютира за първия отбор на Лестър. Заради многото контузии и играчи, които заминаха за участие в Купата на Африка, Роджърс успя да събере само седем резерви, които да останат на пейката. Джеймс Морс дебютира за Уотфорд.

Домакините започнаха силно и взеха аванс от два гола до 25-ата минута. Юри Тилеманс откри резултата в 7-ата минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Вестергор, който бе повален при едно центриране от корнер пред вратата на гостите. Даниел Бахман улови ъгъл, но не успя да спре удара на Тилеманс - 1:0. В 25-ата минута домакините организираха страхотна атака, която Мадисън завърши с елегантно копване над Бахман за 2:0.

Само две минути след това обаче Уотфорд се върна в мача с гол на Жоао Педро, който прехвърли Дани Уорд. До почивката "стършелите" заиграха доста по-добре, но не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Харви Барнс увеличи преднината на Лестър в 54-тата минута, след като получи извеждащ пас от Луукман. Първоначално бе маркирана засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено.

Малко след това двубоят бе прекъснат за няколко минути заради проблеми с осветлението на "Кинг Пауър Стейдиъм". След тази пауза Уотфорд изглеждаше по-добре. Хубав удар на Жоао Педро обаче срещна гредата и гостите не успяха да намалят.

Пет минути преди края Марк Олбрайтън оформи крайния резултат, след като получи от Мадисън и стреля покрай стража на гостите.