Купата на африканските нации започна с успех на домакините от Камерун

• кан-
  • камерун-
  • буркина фасо-
  • 2:1

Камерунците изоставаха в резултата срещу Буркина Фасо, но две дузпи промениха ситуацията на терена

Купата на африканските нации започна с успех на домакините от Камерун  - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Домакинът Камерун стартира с победа участието си на Купата на африканските нации, след като победи Буркина Фасо с 2:1 в откриващия мач на първенството. Домакините постигнаха обрат, побеждавайки след две дузпи до края на първото полувреме.

Гостите откриха резултата в 24-ата минута, когато Густаво Сангаре се възползва от подаване на Бъртранд Траоре и грешка на вратаря Андре Онанае, след което се разписа с глава.

Домакините се активизираха в следващите минути и в 40-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Винсент Абубакар, който хладнокръвно реализира.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Камерун получи втора дузпа и отново Абубакар с изстрел в десния ъгъл направи пълен обрат.

През втората част домакините можеха да покачат преднината си, но до нов гол не се стигна.

По този начин Камерун оглави групата си преди двубоя между Етиопия и Кабо Верде.