Нюкасъл се провали в края в битката за спасение, Норич и Уулвс с победи (ВИДЕО)

• норич-
  • евертън-
  • уулвърхемптън-
  • саутхемптън

Ако бяха победили, предвид преднината си почти до самия край, „свраките“ щяха да изместят „стършелите“ от спасителната 17-а позиция

Нюкасъл се провали в края в битката за спасение, Норич и Уулвс с победи (ВИДЕО) - 1

Нюкасъл и Уотфорд направиха самоубийствено равенство 1:1 в директна битка за оцеляване. Ако бяха победили, предвид преднината си почти до самия край, „свраките“ щяха да изместят „стършелите“ от спасителната 17-а позиция.

За новобогаташите от Нюкасъл, като титуляри започнаха и двете нови попълнения – Киърън Трипиър и Крис Ууд.

Единственото попадение за тима на Еди Хау отбеляза Ален Сен-Максимен четири минути след почивката, като преди това за „джордитата“ Жоелинтон разтресе гредата още в 10-ата минута.

За тима на Клаудио Раниери Жоао Педро донесе точката, след попадение с глава две минути преди края на редовното време.

С точката Уотфорд запазва 17-ото място с 14 точки , а Нюкасъл 19-ото с две по-малко.

Норич шокира у дома Евертън с 2:1 и вече е само на точка зад Уотфорд. Майкъл Кийн си вкара автогол в 16-ата минута, а Адам Ида (18) бързо удвои аванса на „канарчетата“, които след успеха си са 18-и с 13 точки. Ричарлисон (60) бе точен за „карамелите“, които са 15-и с 19 точки.

Уулвърхемптън пък срази Саутхемптън с 3:1. Раул Хименес (37-дузпа), Конър Коади (59) и Адама Траоре (90+1) бяха точни за „вълците“, които са осми с 31 точки. Джеймс Уард-Проус (84) вкара гола за „светците“, които са 12-и с 24 пункта.